Dariusz Wieczorek

ekspert

el profesor 1

bio

Dziwne sprawy mnie lubią. Trzy księgi wieczyste i dwóch właścicieli dla jednej nieruchomości, dwa różne postanowienia spadkowe po jednej osobie, dwóch ojców, trzech dziadków.

Po każdej z tych spraw twierdziłem, że nic mnie już nie jest w stanie bardziej zaskoczyć, a jednak trafiało się coś jeszcze bardziej dziwnego.

Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w obrocie nieruchomościami, aktywny udział w wielu procesach inwestycyjnych w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, pozwala mi na znalezienie rozwiązania najbardziej złożonych problemów.

Posiadana przeze mnie wiedza dotycząca wymogów dokumentacji geodezyjnej i architektonicznej oraz umiejętność kosztorysowania robót budowlanych stanowi dodatkowy atut.

Łatwość, z jaką przychodzi mi praca z liczbami i ułamkami, to także zawiłe sprawy  spadkowe i działowe, które przestaną być niemożliwe do przeprowadzenia.

Liczby to też zagadnienia związane z postępowaniem upadłościowym przedsiębiorców – ich znajomość ułatwia przebrnięcie skomplikowanej procedury.

Liczby wreszcie, to również umowy kredytowe, w tym „kredyty frankowe” i sposoby na ich podważenie.

Poza pracą moje zainteresowania orbitują wokół historii strategii politycznej i militarnej oraz sztuki użytkowej pierwszej połowy XX wieku.